رفتن به محتوای اصلی

بهترین starter theme های HTML 5 برای دروپال 7

حتما این روزها در مورد HTML5 زیاد شنیدید. با HTML5 میتونیم محتویات سایت خودمون رو بهتر به موتورهای جستجو معرفی کنیم. با استفاده از HTML5 و CSS3 میتونین یک سایت جذاب وتاثیرگذار بدون نگرانی از مشکلات احتمالی و پردازش های سربار Flash داشته باشید ' مخصوصا روی موبایل ها'.
خوشبختانه در انجمن های دروپال هم چند وقتی هست که کار بر روی HTML5 شروع شده و ممکنه شما هم به فکر این افتاده باشید تا استفاده از این تکنولوژی نوین رو در وب سایت خودتون تجربه کنین. سوال اینه: کدام قالب پایه HTML5 برای کار من مناسبه؟ میخوایم به این سوال پاسخ بدیم.

پیدا کردن بهترین قالب HTML5:
از تمام قالب های موجود برای دروپال 7 فقط 16 تا از اونها مدعی استفاده از HTML5 هستند. ما میخوایم اونها رو موشکافانه بررسی کنیم.
بیایید دایره جستجومون رو محدودتر کنیم:

  1.  ما فقط قالب هایی رو بررسی میکنیم که نقطه شروع خوبی برای ایجاد یک قالب سفارشی باشند.
  2. به قالب هایی اهمیت میدیم که در حال توسعه مداوم باشند و حداقل 100 سایت گزارش داده باشند که از این قالب ها استفاده میکنند.

در این صورت ما فقط 8 گزینه برای بررسی خواهیم داشت.
من تجربه ایجاد یک قالب جدید با هیچ کدام از قالب های زیر رو ندارم این مقایسه فقط بر اساس ادعای این قالب ها در صفحات خود قالب در سایت drupal.org است.
اگر در جدول زیر برای هر کدام از این قالب ها یک ویژگی خاص ذکر نشده پس حتما اون ویژگی رو نداشته. ( با این حال برای کامل تر شدن این مقاله در صورتی که تجربه کار با هر کدام از قالب های زیر رو دارید لطفا در ادامه همین مقاله و در بخش نظرات مواردی که باید اضافه بشند رو ذکر کنید تا جدول رو اصلاح کنم)

جدول مقایسه امکانات HTML5 قالب های دروپال 7

  Sky Omega Adaptive
Theme
Framework Genesis Boron Layout
Studio
Panels
960gs
HTML5
tableless
modular css
960 Grid System        
Color Module
Support
           
Skiner            
Responsive          
Drush Support            
Panels or ContextIntegration          
Content First
HTML
       

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

قالب های جدول بالا بر اساس تعداد استفاده مرتب شده اند. برای قالب های Sky و Omega و Adaptive theme و

Framework و Genesis بیشتر از 1000 مورد استفاده گزارش شده است و برای 3 قالب باقیمانده کمتر از 1000 گزارش موجود است.

خلاصه جستجو
همینطور که میبینید قالب Omega بیشترین امکانات رو در بین قالب های پراستفاده داره. تجربه کوتاه من با Omega هم منجر به این شد که Omega رو یک قالب
با امکانات زیاد و تنظیمات عالی ببینم. گرچه گاهی رابطه بین تنظیمات مختلف در این قالب خیلی مشخص نیست و کمی پیچیده است اما Omega گزینه یک من برای ایجاد یک قالب جدید است.

نتیجه و پیش بینی
در بین قالب های دروپال 7 فکر میکنم Omega بازیگر اصلی خواهد بود. Omega به سرعت در حال توسعه است و از مستندات خوبی برخورداره.
از مشخصات یکتای اون میشه به ادغام شدن با ماژول Context، طرح بندی واکنشی ( Responsive Layout ) - "یعنی توانایی تغییر سایز در صفحه نمایش های متفاوت"، و پشتیبانی از Drush اشاره کرد و یا حتی وجود یک ماژول که از طریق اون و با استفاده از Drag&Drop میتونین تغییراتی در تنطیمات این قالب بدید.

قالبی که شاید بتونه با Omega رقابت نزدیکی داشته باشه از نظر من Adaptive theme خواهد بود و البته اگر Zen به امکانات HTML5 مجهز بشه اون هم میتونه در این رقابت نقش پر رنگی داشته باشه.

امیدوارم این مقاله بتونه به شما در انتخاب یک قالب پایه HTML5 برای دروپال 7 کمک کنه. لطفا نظرات خودتون رو در مورد این نتیجه گیری با ما در میان بگذارید.

لوگو HTML5: این لوگو توسط Jen Simmons تهیه شده.
منبع: digget.com . این صرفا یک ترجمه نیست بلکه کمی از تجربیات شخصی من نیز در این مقاله استفاده شده.