نارنجی و امنیت شغلی

By عرفان بناکار, 4 دسامبر, 2013

نمیدونم چه اتفاقی داره میفته. دلم میگیره. توی خبرها اینه که تعدادی از فعالان سایبری به دلایلی که ذکر میشه دستگیر شدن. من به این کار ندارم که دلیل این دستگیری چی بوده. به این هم کاری ندارم که آیا کاری کردن یا نه؟ حتی به این هم کاری ندارم که ممکنه این صرفا یک زهر چشم باشه. فقط یک نگرانی دارم. امنیت شغلی

چرا باید تعدادی از افرادی که خیلی از ما گیک ها با خبرهای اونها به روز میشدیم و دورادور با نویسنده های اونها احساس نزدیکی میکردیم دستگیر بشند در حالی که هیچ خبر تکمیلی در مورد اونها درز نمیکنه. یک روز زمان زیادیه برای اطلاع رسانی. سوال من اینه: الان افرادی که در حوزه IT کار میکنند چطور باید بدونن خطوط قرمز کجاست؟ باید چطور رفتار کنند؟ باید در مورد چه چیزی بنویسیند؟ باید برای چه کسانی سایت طراحی کنند و برای چه کسانی سایت طراحی نکنند؟ باید چطور امنیت شغلی خودشون رو تامین کنند؟

با بچه های نارنجی از سه جهت احساس نزدیکی میکنم: یکی اینکه خواننده سایت اونها بودم. دوم اینکه من هم مثل اونها در حوزه IT فعالیت میکنم و سایت طراحی میکنم (انگار سایت طراحی کردن این روزها داره به یک کار غیرقانونی تبدیل میشه). سوم اینکه سایت نارنجی از دروپال استفاده میکرد.

امیدوارم بچه های نارنجی زودتر به سراغ کار خودشون که خیلی هم خوب بلدند برگردند. و امیدوارم که ما تعریف درستی از فعالیت قانونی در حوزه IT به دست بیاریم و باز هم امیدوارم که این تعاریف یک روزی برداشته شوند.

نویسنده: عرفان بناکار

دسته بندی مطلب