رفتن به محتوای اصلی

jalali fullcalendar تقویم شمسی دروپال

بروزرسانی 4 تیر 92: ماژول Datex دیگر پیش نیاز این ماژول نیست. مشکلات گزارش شده تا امروز حل شد.

بروزرسانی 16 اسفند 91: دیگر نیازی به patch کردن ماژول fullcalendar نیست. مشکل یک روز تاخیر در تقویم رفع شد.

دروپال تا به امروز برای فارسی زبانان چند مشکل داشت. اما خوشحالیم که به اطلاع شما برسونیم که با معرفی این ماژول این مشکلات بسیار کمتر شده اند.
اول: مشکل تاریخ شمسی در دروپال که قبلا ماژول calendar system برای اینکار بود اما چند روز پیش ماژول بهینه شده ای برای اینکار معرفی کردیم. Datex رو ببینید.

دوم: مشکل نمایش اعداد فارسی و حروف فارسی. ما قبلا ماژول Alternative Character رو معرفی کرده بودیم. اما به دلیل مشغله هامون بیشتر نتونستیم این ماژول رو توسعه بدیم. خبر خوب اینکه دوست خوبمون هیرش به همراه دوستان خوبشون روی ماژول بسیار مفید persian tools کار کرده اند و الان این ماژول بسیار عالی از عهده این مشکل برمیاد.

سوم: مشکل نبود یک تقویم جلالی در دروپال. در این مطلب میخواهیم برای شما شرح بدیم که چطور این مشکل نیز حل شد.

از حدودا 3 ماه پیش بود که هر وقت زمان آزادی پیدا میکردیم به این فکر میکردیم که چطور این مشکل رو حل کنیم. اول با بررسی ماژول calendar شروع کردیم. زمان خیلی زیادی برای بررسی این ماژول اختصاص دادیم. اما این روش سختی های مخصوص به خودش رو داشت. بعد از مدتی تا حدودی موفق شده بودیم که این تقویم رو شمسی کنیم. اما هنوز مشکلاتی وجود داشت. تا اینکه ماژول fullcalendar رو پیدا کردیم. بعد با خودمون فکر کردیم که شمسی کردن این ماژول میتونه راه بهتری باشه به چند دلیل:

اول: امکانات بیشتر این ماژول نسبت به calendar. این ماژول از امکان drag and drop پشتیبانی میکنه.
دوم: این ماژول میتونه با google caledar هماهنگ (sync) شه.
سوم: و مهمترین دلیل اینکه این ماژول یک فایل jquery داشت که با شمسی کردن اون علاوه بر اینکه دروپال کارها میتونستند از این ماژول استفاده کنند. بقیه برنامه نویسان هم میتونستند در پروژه هاشون از این تقویم استفاده کنند.قبلا در مطلبی جداگانه این تقویم رو معرفی کردیم و نحوه استفاده از اون رو برای پروژه های غیر دروپالی شرح دادیم.

بنابراین با انتخاب این ماژول کار بر روی اون شروع شد. جا داره که از زحمات آقای مسعود صداقت که زحمت شمسی کردن jQuery این ماژول رو به عهده گرفتند تشکر کنیم. و از آقای محمد بیابانی که ماژول دروپال این تقویم رو تکمیل کردند.

امروز مفتخریم که این ماژول رو به شما معرفی کنیم. دوست داشتیم این ماژول رو در سالروز تولد دروپالیون معرفی کنیم. امیدواریم این هدیه دروپالیون رو با 2 روز تاخیر بپذیرید.

برای دانلود این ماژول به صفحه sandbox این ماژول در دروپال مراجعه کنید شما باید از دستور Git زیر برای دانلود این ماژول استفاده کنید.

 

 git clone http://git.drupal.org/sandbox/mbbn/1880912.git jalali_fullcalendar 

 

ما یک فایل راهنمای فارسی در ماژول اضافه کردیم که به شما در نضب این ماژول کمک میکنه. متاسفانه به دلیل عدم نمایش صحیح فارسی در فایل های txt مجبور شدیم فایل ODT و PDF برای این منظور آپلود کنیم. در ضمن شما برای استفاده از این ماژول نیاز به ماژول Datex دارید.

امیدواریم این ماژول برای شما مفید باشه. لطفا نظرات خودتون در مورد این ماژول رو با ما در میان بگذارید.

عکس مطلب: عکس این مطلب از علی اصغری

دسته بندی مطلب