رفتن به محتوای اصلی

ماژول هفته: media برای حواس 5 گانه

تا قبل از وجود ماژول media برای نمایش فیلم ها و آهنگ ها و ایجاد گالری تصاویر شما به ماژول های متفاوتی نیاز داشتید. اما media زندگی دروپالی شما رو با کیفیت تر میکنه.شاید همین یک جمله برای معرفی این ماژول کافی باشه اما نمیشه که مقاله رو همینجا تموم کنیم باید مثل سریال های ایرانی کلی داستان رو کش بدم.

اما میخوام شما رو شگفت زده کنم. داستان خیلی هم کلیشه ای نیست. شما با Media میتونید یک Document management ایجاد کنید. شاید بگید این ادعا خیلی بزرگه بله میدونم اما باور کنید که این کار با media شدنیست. مخصوصا با امکاناتی که با ورژن 2 این ماژول در اختیار شما قرار میگیره. ماژول File Entity دست شما برای تشخیص mime type فابل ها بسیار باز میزاره.

media تمام نیازهای شما رو برای کار با فایل ها در دروپال رفع میکنه. فرقی نمیکنه این فایل از چه نوعی باشه. فیلم، موزیک یا عکس و یا حتی یک فایل word. افزونه های زیادی برای این ماژول وجود داره. میتونید لیست اونها رو از اینجا ببینید. البته این لیست شامل تمام ماژول هایی که با media کار میکنه نمیشه.

شما player های زیادی در media دارید که میتونید از هر کدام که دوست دارید استفاده کنید. حتی میتونید با استفاده از این ماژول فیلم های youtube رو در editor خودتون وارد کنید.و با media Gallery میتونید یک گالری تصاویر برای دروپال ایجاد کنید.

این ماژول به خوبی با views کار میکنه. خوشبختانه این ماژول استفاده کنندگان زیادی داره و هر روز کسانی که از این ماژول استفاده میکنن داره بیشتر میشه. بنابراین شما هم اگر تا حالا از این ماژول استفاده نمیکردید بهتره سریع تر استفاده از این ماژول رو شروع کنید. اگر یک دلیل برای استفاده از این ماژول بخواهید اون میتونه رفتن این ماژول به هسته دروپال 8 باشه.

فارسی سازی:
متاسفانه من ترجمه های زیادی برای این ماژول پیدا نکردم. به نظر میرسه که دروپال کاران فارسی زبان برای ترجمه رشته های این ماژول باید بیشتر وقت بزارن. و اگر بخوام یک پیشنهاد برای نوشتن یک ماژول به دوستداران بدم میتونم بگم بد نیست که ماژولی برای ارتباط این ماژول با سرویس دهنده آپارات نوشته بشه. فکر میکنم به دلیل فیلتر بودن اکثر سرویس های اشتراک ویدئو در ایران نوشتن این ماژول میتونه با استقبال روبرو بشه.

شاید شما برای افزودن امکانات چندرسانه ای به دروپال از روش های بهتری استفاده میکنید. خیلی خوشحال میشیم تجربیاتتون رو با ما به اشتراک بزارید.


افزودن دیدگاه جدید

محتوای این فیلد خصوصی است و به صورت عمومی نشان داده نخواهد شد.

متن ساده

  • تگ‌های HTML مجاز نیستند.
  • آدرس سایت و ایمیل ها به صورت خودکار به لینک تبدیل میشوند
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.