رفتن به محتوای اصلی

ماژول هفته: فروشگاه آنلاین با Drupal Commerce

خوشحالم که برای چهارمین هفته متوالی با معرفی ماژول های دروپال با شما هستیم. این هفته به سراغ ماژول Drupal Commerce اومدیم. به طور خلاصه این ماژول به شما کمک میکنه که یم فروشگاه آنلاین در دروپال ایجاد کنید.

شاید شما قبلا مقایسه ای که کوشا بین Ubercart و Drupal Commerce انجام داده رو دیده باشید. از اون موقع به بعد تغیراتی در ماژول Drupal Commerce ایجاد شده. قابلیت های جدید بهش اضافه شده و ماژول های خیلی بیشتری براش نوشته شده.

در ایران فکر میکنم Ubercart طرفداران یا لااقل استفاده کنندگان بیشتری داره. و شاید این به خاطر پشتیبانی بیشتری که از ماژول های پرداخت بانکی برای این ماژول شده، باشه. اما من این چند وقت کسانی رو دیدم که با زحمتد فراوان این ماژول ها رو برای Drupal Commerce آماده کرده اند و اونها رو در اختیار بقیه قرار دادن. فکر میکنم شرکت رستاسافت در این زمینه پیشتاز بوده. من 2 ماژول برای بانک های پاسارگاد و ملت در سایت رستاسافت پیداکردم.
ماژول پرداخت بانک ملت برای دروپال
ماژول پرداخت بانک پاسارگاد برای دروپال
ماژول پرداخت با زرین پال
ماژول پرداخت با پارس پال البته این ماژول رایگان نیست. 
اگر دوستانی هستند که برای بانک دیگری ماژول نوشته اند لطفا ماژول را به ما معرفی کنند تا مطلب را تکمیل کنیم. در ضمن این بهانه ای خواهد شد که با لینک کردن به آنها حمایتشان کنیم.

مقداری هم این ماژول ترجمه شده که شما میتونید اون رو دانلود کنید. اگر خیلی دوست دارید به ترجمه این ماژول یا هر ماژول دیگری در دروپال کمک کنید به گروه فارسی زبانان دروپال بپیوندید. البته دوست خوبمون vmd111 هم اقدام به ترجمه این ماژول کردن که ترجمه ایشون رو هم میتونید دانلود کنید.

یکی از خصوصیات بارز این ماژول مستندات آموزشی بسیار کامل آن است. با استفاده از این مطالب آموزشی تقریبا تمام سوالات شما پاسخ داده خواهد شد. در ضمن برای پیدا کردن لیست تمام ماژول های مرتبط با drupal commerce خیلی نباید معطل بشید. همه اونها با هم اینجا هستند.
اما یکی از چیزهایی که میتونه شما رو سر ذوق بیاره مسلما دیدن commerce kickstart هست. یک distro زیبای دروپالی که کاملا آماده شده تا شما اون رو نصب کنید و یک فروشگاه کامل داشته باشید.

بسیار خوشحال میشیم که نظرات و تجربیات شما در مورد این ماژول و یا تجربه داشتن یک فروشگاه با دروپال را بدانیم.

بروزرسانی 1394/09/10: آقای مهدی جلالی زحمت کشیدن و تعدادی درگاه بانکی برای ماژول کامرس آماده کردن. من الان در پروژه‌های خودم از ماژول های بانک ملت، صادرات و اقتصاد نوین نوشته شده توسط ایشون دارم استفاده میکنم که بسیار خوب نوشته شده. این ماژول ها از نظر امنیتی هم بررسی شده و مشکلی در این زمینه نیز نداره. برای خرید این ماژول ها به صفحه خرید درگاه ها مراجعه کنید.