رفتن به محتوای اصلی

تقویم جلالی/شمسی با Jquery

وقتی شما عبارت jquery calendar رو در گوگل جستجو میکنید بعد از datepicker استاندارد خود jquery اولین گزینه جستجو fullcalendar هست. این اسکریپت jquery در خیلی از سیستم ها استفاده میشه.
این کدها رو میتونید در هر پروژه ای که امکان اضافه کردن کدهای jquery داشته باشه استفاده کنید. اما سیستم های معروفی مثل وردپرس و یا دروپال هم برای استفاده از این اسکریپت ماژول های خودشون رو دارن. به صفحه ماژول های اونها در صفحه وردپرس و دروپال مراجعه کنید. البته من حدس میزنم که جوملا هم برای استفاده از این اسکریپت حتما افزونه ای داره متاسفانه من پیدا نکردم اگر جوملا کارها افزونه مربوط به این اسکریپت رو میشناسن معرفی کنن تا مطلب رو بروز کنم.

این اسکریپت قابلیت های زیادی داره. من به چندتا از اونها اشاره میکنم:
1- استفاده از darg and drop برای جابجایی event ها
2- استفاده از AJAX برای مشاهده event ها
3- استفاده از Google Calendar و ورود اطلاعات شما به این اسکریپت
4- کار در حالت Full-size

شاید با استفاده بیشتر از این اسکریپت قابلیت های دیگه ای مشاهده کنید که باز خوشحال میشیم تجربه کاری خودتون در استفاده از این اسکریپت رو در اختیار ما بزارید.
ما برای افزودن قابلیت تقویم جلالی به دروپال پس از بررسی این اسکریپت تصمیم به کار بر روی اون گرفتیم و با تلاش و زحمات فراوان دوست خوبمون مسعود صداقت موفق به جلالی کردن اسکریپت fullcalendar شدیم و از اونجایی که همیشه به رعایت اصول متن باز معتقدیم این بار هم نتیجه تلاش هامون رو با جامعه برنامه نویسان ایران به اشتراک میزاریم. البته از آقای علی فرهادی نیز تشکر میکنیم چون ما برای شمسی کردن fullcalendar مقداری از کدهای ایشون را هم استفاده کردیم.

بسیار خوشحال خواهیم شد که دوستان اگر از این اسکریپت در پروژه هاشون استفاده کردند به ما بازخورد بدهند تا ما هم مشکلات رو برطرف کنیم و هم زحمات دیگر دوستان هم همینجا معرفی بشه.
*دروپال کاران عزیز هم منتظر باشند به زودی ماژول تقویم جلالی دروپال رو از طریق دروپالیون دریافت خواهند کرد.

نحوه استفاده از fullcalendar به صورت مشخص در سایت سازنده این اسکریپت توضیح داده شده بنابراین وقت شما رو بیش از این نمیگیرم و توصیه میکنم حتما مستندات این اسکریپت رو بررسی کنید.

برای دانلود این اسکریپت فایل ضمیمه شده به این محتوا را دانلود کنید. و برای دانلود آخرین ورژن این ماژول به صفحه github این پروژه سر بزنید.


افزودن دیدگاه جدید

محتوای این فیلد خصوصی است و به صورت عمومی نشان داده نخواهد شد.

متن ساده

  • تگ‌های HTML مجاز نیستند.
  • آدرس سایت و ایمیل ها به صورت خودکار به لینک تبدیل میشوند
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.