ماژول هفته: rules قواعد بازی

ماژول هفته: rules قواعد بازی

سلام. اول از همه باید بابت اینکه این سری از مقالات یک هفته به تاخیر افتاد عذرخواهی کنم. متاسفانه یا خوشبختانه کمی سرمون شلوغ شده. اما این هفته به سراغ ماژول بسیار مفید rules‌ رفتیم. ماژولی که میتونه شما رو از خیلی از ماژول های دروپال بی نیاز کنه.

شاید بپرسید چطور یک ماژول میتونه کار بسیاری از ماژول ها رو بکنه من چند مثال برای شما میارم:

فرض کنید میخواهید وقتی یک نفر در سایت شما نظر میدهد به شما یک ایمیل ارسال شود و شما مطلع شوید.
یا فرض کنید میخواهید یک پیام خوش آمد گویی به کاربر خود نمایش دهید.
شاید میخواهید نظر کاربران خود رو به صورت اتوماتیک برای اطمینان از عدم وجود کلمات خاص بررسی کنید.
فرض کنید میخواهید وقتی یک محتوا از نوع مقاله ایجاد شد در صورتی که فیلد دسته بندی آن مقدار آرشیو داشت این محتوا را از صفحه اصلی خارج کند.
فرض کنید میخواهید کاربران مدیر وقتی در سیستم لاگین میکنند به صفحه خاصی از سایت شما منتقل شوند.
این مثال ها میتواند بینهایت باشد. شاید بهترین تعریف برای این ماژول این باشد: هر کاری در دروپال که بتوان آن را به صورت "اگر پس آنگاه" تعریف کرد را میشود با  rules پیاده سازی کرد.

میبینید که این تعریف چه حیطه بزرگی از کارها را شامل میشود. واقعیت اینه که این ماژول میتونه این کارها رو انجام بده اما طبق معمول این حد از انعطاف باعث میشه که یک چیز رو از دست بدیم: سادگی.
شاید بدترین اتفاق این ماژول پیچیده بودن اون هست. شاید بعد از چندبار انجام یک کار مشابه باز هم قبل از انجام همان کار باید دوباره به روش انجام آن فکر کنید.

خبر خوب اینه که کتاب ها و ویدیو های زیادی برای آموزش این ماژول وجود داره. کتاب rules how to کتاب خوبی در این زمینه خواهد بود و اگر سری به سایت nodeone بزنید حتما ویدیو های خوبی برای آموزش این ماژول پیدا میکنید.

یکی دیگر از ایرادهایی که به این ماژول میگیرند سربار اضافی هست که به سایت تحمیل میکند. این حرف درسته پس برای استفاده از این ماژول توجیه داشته باشید. یعنی اگر فقط یک کار خاص میخواهید با rules انجام دهید و استفاده شما منحصر به همین یک مورد است، پیشنهاد من استفاده از ماژولی است که این کار را برای شما انجام دهد ( البته تا زمانی که آن ماژول سربار بیشتری از rules نداشته باشد). تصور من این است که در اکثر سایت های بزرگ استفاده از rules اجتناب نا پذیر خواهد بود.

بومی سازی: اگر نظر من رو بخواهید فکر میکنم که استفاده از این ماژول به صورت انگلیسی بسیار قابل فهم تر خواهد بود. چون این ماژول برای مدیر سایت نوشته شده بنابراین نیازی به فارسی سازی و یا ترجمه خاصی نداره.

شاید شما هم ایرادی به این ماژول داشته باشید. یا دلایل خاصی برای استفاده از این ماژول داشته باشید. لطفا آنها را با ما به اشتراک بگذارید.

تگ های مطلب: 

دسته بندی مطلب: 

دیدگاه‌ها

ممنون

ممنون

عممنون عرفان خان

عممنون عرفان خان من شدیدا به یک سیستم همکاری در فروش ساده نیاز دارم.به این صورت که جنسی که توسط اکانت یک کاربر خریده میشه ،20 درصدش به امتیازات کاربر اضافه بشه و هر وقت در خواست کرد مبلغ رو دستی به حسابش بریزیم.یا یه همچین چیزی آیا پیشنهادی داری ؟ اگه یکم راهنمایی بکنی یا یه لینکی چیزی بدی ممنون میشم.

تنها راهی که به ذهنم میرسه

تنها راهی که به ذهنم میرسه rules‌هست. مگر اینکه توی خود ماژول های commerce‌چیزی پیدا بشه

اصلا شدنیه یا بهتره برم سراغ

اصلا شدنیه یا بهتره برم سراغ یه سیستم تخصصی؟

نه شدنیه. نهایتا باید توی

نه شدنیه. نهایتا باید توی rules‌ چند خط کد php‌بنویسید

سلام

سلام دیگه من قدیمی رو از لیست دوستان خارج کردید ... عیب نداره :) خدا قوت

دیدگاه جدیدی بگذارید

CCBot/2.0 (https://commoncrawl.org/faq/)

آخرین ارسال ها

محتواهای محبوب

درباره ما

Author
اینجا دروپال یعنی همه چیز. در مورد دروپال صحبت میکنیم. ماژول هامون رو به اشتراک میزاریم در مورد قالب دروپال ، فروشگاه دروپال، دروپال فارسی و تاریخ شمسی دروپال صحبت میکنیم و هرچیزی که در مورد طراحی سایت با دروپال میدونیم به هم انتقال میدیم. دروپالیون یک سایت شخصی نیست. ما دست همه کسانی که برای پیشرفت دروپال تلاش میکنند رو میفشاریم و با آغوش باز اونها رو در این سایت میپذیریم.

تماس با ما

با ما تماس بگیرید.

logo-samandehi