PersianTools ماژولی برای تمامی سایت‌های دروپالی فارسی زبان

همونطور که مستحضر هستید سیستم مدیریت محتوای دروپال یکی از قوی‌ترین نرم‌افزارهای موجود در نوع خود است اما به دلایل مختلفی در ایران چندان شناخته شده نبوده و از اینرو در بومی‌سازی کامل آن مشکلات خاصی هنوز باقی مانده است. برای رفع برخی از این مشکلات، ماژول PersianTools امکانات و قابلیت‌های چندی را عرضه کرده است که به همخوانی بیشتر زبان فارسی با سیستم مدیریت محتوای دروپال منجر می‌شود.
در حال حاضر ۲ قابلیت در این ماژول پیاده‌سازی شده است:

۱- تبدیل اعداد انگلیسی به فارسی. مزیت موجود در این ماژول نسبت به بقیه روش‌ها این است که از فونت یا ابزاری استفاده نشده که سربار اضافی ایجاد کند. فقط کاراکترها به معادل فارسی تبدیل می‌شوند. کاراکتر فونت اعداد فارسی با انگلیسی متمایز است برای همین محاسبات عددی در فونت فارسی قابل انجام نیست، مزیت دیگر این روش این است که تبدیل فقط هنگام نمایش محتوا انجام می‌شود برای همین مشکلی از این لحاظ پیش نخواهد آمد. دو گزینه برای استفاده از این قابلیت در نظر گرفته شده است که در قسمت تنظیمات قابل تغییر است:

    کامل (full) : در این حالت تمامی اعداد موجود بی چون و چرا به فارسی تبدیل می‌شوند.
    هوشمند (smart) : در این حالت سعی می‌شود با استفاده از الگوریتم‌هایی خاص ،فقط در جاهای ضروری اعداد به فارسی تبدیل شوند و نه همه اعداد. برای مثال D7 به D۷ تبدیل نخواهد شد.

۲- تصحیح قرار گیری اجزای متن حاوی کلمات فارسی و انگلیسی. یکی از معضلات بزرگی که همه سایت‌های ایرانی زبان با آن دست به گریبان هستند، چه در سایت‌های دروپال و غیردروپالی، بهم ریختگی متن هنگام قرارگرفتن متون فارسی و انگلیسی در کنار هم است، به دلیل این بهم ریختگی و پس و پیش شدن متن عبارت درج شده غیرقابل خوانش و فهم می‌شود. به لطف ماژول  و قابلیت ارائه شده در آن، سایت‌های دروپالی دیگر از این حیث مشکلی نخواهند داشت. در عکس پیوست شده نمونه‌هایی از این تصحیح را می‌توانید مشاهده کنید.

در آینده نه چندان دور نیز امکانات متنوع دیگری به این ماژول اضافه خواهد شد مانند رفع مشکل ی و ک عربی بصورت اصولی و کارآمد، تاریخ شمسی و ....

ماژول persiantools هنوز در ابتدای راه خود قرار دارد و امیدواریم با مساعدت و همکاری شما دوستداران دروپال و ارتقای کمی و کیفی این ماژول و ماژول‌های دیگری از این دست شاهد افزایش روز افزون کاربران فارسی زبان دروپال باشیم. هر کس در این راستا پیشنهادی برای ارتقای کارائی این ماژول داشته یا ایده جدیدی برای افزودن به آن به ذهنش می‌رسد می‌تواند در صفحه پروژه ماژول موضوع را مطرح کند. ما با کمال میل خواهان شنیدن آن هستیم.

تیم توسعه این ماژول قول داده است که PersianTools از پشتیبانی فعالی برخوردار بوده و به پست‌ها و نظرات دوستان در اسرع وقت پاسخ داده شود.

جا دارد در انتها از دوست خوبمان Herom تشکر کنم که تا اینجای کار وقت و انرزی بسیاری صرف این پروژه کرده است.

فایل ضمیمه: 

پیوستاندازه
Package icon sample-PersianTools.png_.zip56.99 کیلوبایت

تگ های مطلب: 

دسته بندی مطلب: 

دیدگاه‌ها

تشکر

سلام خیلی ماژول جالبی است. با خواندن سورس ماژول هم چند تا نکته ی جدید یاد گرفتم. متشکرم

خیلی ممنون از زحماتی که

خیلی ممنون از زحماتی که کشیدید. فکر میکنم این ماژول خیلی برای فارسی زبانان ماژول مهمی باشه چون به این قابلیت خیلی احتیاج بود.

توسعه‌ی چنین ماژول‌هایی توسط

توسعه‌ی چنین ماژول‌هایی توسط ایرانی‌ها واقعا جای خوشحالی داره. ممنون.

سپاس فراوان

سپاس فراوان

سلام خسته نباشید میگم بهتون.

سلام خسته نباشید میگم بهتون. حتما استفاده میکنیم. سپاس فراوان

تشکر

دست مریزار

دیدگاه جدیدی بگذارید

CCBot/2.0 (https://commoncrawl.org/faq/)

آخرین ارسال ها

محتواهای محبوب

درباره ما

Author
اینجا دروپال یعنی همه چیز. در مورد دروپال صحبت میکنیم. ماژول هامون رو به اشتراک میزاریم در مورد قالب دروپال ، فروشگاه دروپال، دروپال فارسی و تاریخ شمسی دروپال صحبت میکنیم و هرچیزی که در مورد طراحی سایت با دروپال میدونیم به هم انتقال میدیم. دروپالیون یک سایت شخصی نیست. ما دست همه کسانی که برای پیشرفت دروپال تلاش میکنند رو میفشاریم و با آغوش باز اونها رو در این سایت میپذیریم.

تماس با ما

با ما تماس بگیرید.

logo-samandehi