رفتن به محتوای اصلی

ماژول هفته: entityform قاتل webform

 */  از این هفته روزهای 4 شنبه یا 5 شنبه یک ماژول که به نظر جالب تر بیاد معرفی میکنیم. شما هم میتونید مطالب خودتون رو برای ما ارسال کنید و یا با نام خودتون در سایت منتشر کنید. یا ماژول هایی که فکر میکنید جالب هستند رو به ما معرفی کنید. */

این هفته در مورد ماژول entityform صحبت میکنیم. خیلی ها این ماژول رو قاتل webform در دروپال 7 میدونند. البته برای این حرف دلیلی وجود داره. entityform نسبت به webform چند مزیت مهم داره.

  1.  کاملا با views سازگاره در صورتی که webform در این زمینه خیلی خوب کار نکرده
  2.  با rules سازگاره بنابراین ساختن فرمهای پیچیده تر با اون راحت تره البته webform هم میتونه با rules با نصب ماژول های دیگه کار کنه
  3.  مهمترین دلیل شاید استفاده از فیلدهای استاندارد دروپال هست. یعنی شما میتونید هرجا که خواستید فیلد بسازید و با entityform یک فرم برای ثبت نام یا نظرخواهی ایجاد کنید. مثلا شما میتونید با ماژول persian date widget یک فیلد برای تاریخ تولد بسازید و اون رو در فرم خودتون نمایش بدید. این چیزی نیست که webform حتی ادعایی در این زمینه داشته باشه.
  4.  به دلیل استفاده از entity api در ساختار ماژول با بسیاری از ماژول های دروپال هماهنگ و سازگاره.

با همه اینها شاید تعجب کنید وقتی ببینید در حال حاضر استفاده کنندگان این ماژول کمتر از هزار سایت هست اما تصور من اینه که این ماژول به سرعت تعداد استفاده کنندگانش افزایش پیدا خواهد کرد. در صفحه این ماژول گفته که همیشه استفاده از این ماژول توصیه نمیشه و این صفحه به عنوان راهنمایی برای شما ایجاد شده است. اما میشه گفت اکثر کارهایی که webform از عهده اونها بر میاد رو میتونید با این ماژول انجام بدید.

منتظر پیشنهادات شما در مورد ماژول های دیگر هستیم.


افزودن دیدگاه جدید

محتوای این فیلد خصوصی است و به صورت عمومی نشان داده نخواهد شد.

متن ساده

  • تگ‌های HTML مجاز نیستند.
  • آدرس سایت و ایمیل ها به صورت خودکار به لینک تبدیل میشوند
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.