رفتن به محتوای اصلی

ماژول Alternative Character

این ماژول به دروپال انتقال یافت. لطفا برای دریافت آخرین نسخه به صفحه این ماژول در دروپال مراجعه کنید.

مدتی بود که توی چندتا از پروژه هامون بدجوری این "ی" و "ک" عربی مشکل ساز شده بود.  یک ماژول جدید برای حل این معضل آماده کردیم که یک بار برای همیشه همه دروپال کارای ایرانی مشکلشون تو این زمینه حل بشه.

امکانات ماژول:

 1. این تبدیل فقط در قسمت body و title نخواهد بود. بلکه در هر فیلدی که خود شما ایجاد کنید نیز این تبدیل انجام خواهد شد. 
 2. ذخیره حروف تغییر یافته در پایگاه داده.بنابراین حروف ی و ک ذخیره شده در پایگاه داده عربی نخواهند بود بلکه از ابتدا فارسی ذخیره میشوند.
 3. تبدیل ی و ک عربی در جستجوی سایت. هنگام جستجو نیز حروف ی و ک عربی به فارسی تغییر خواهند یافت و جستجو با معادل فارسی آنها انجام خواهد شد.
 4. تبدیل ی و ک عربی در فیلتر views. در خروجی views ها نیز جستجوها با معادل فارسی انجام خواهد شد.

مسیر راه (Road map):

 1. ایجاد یک فرم برای تنظیم ماژول تا امکان پشتیبانی از زبان های دیگر و یا کاراکترهای دیگر نیز فراهم شود. به این صورت که بتوان حتی اعداد را به معادل آنها در زبان های دیگر تغییر داد.
 2. ایجاد یک روند جستجو در محتواهای قبلی سایت برای جایگزینی حروف معادل با حروف قدیمی. در حال حاضر برای جایگزینی حروف ی و ک عربی در محتواهای قدیمی سایت یکبار باید همه آنها ویرایش شوند.

این ماژول برای نسخه 7 دروپال تهیه شده است و هیچ برنامه ای برای نوشتن این ماژول برای نسخه 6 دروپال وجود ندارد.

نحوه نصب:
این ماژول مانند بقیه ماژول ها نصب میشود و به محض نصب شدن شروع به کار میکند. در حال حاضر هیچ فرمی برای تنظیمات آن وجود ندارد.

تذکر:این ماژول به اندازه کافی تست نشده است. اگر قصد دارید از این ماژول برای سایت های تجاری استفاده کنید حتما یکبار آن را تست و بررسی کنید.
لطفا با گزارش مشکلات این ماژول ما را در بهینه کردن آن کمک کنید.

لینک دانلود (پیشنهاد میکنیم اخرین نسخه را از صفحه این ماژول در دروپال دریافت کنید)

تگ های مطلب
دسته بندی مطلب

 • نوشته شده توسط @author_name در @date

  پیوند ثابت

  آفرین آفرین چرا واقعاً چرا در ایران نمی‌توانند کاربران با یکدیگر همکاری داشته باشند یکی اعداد را فارسی (مانند persiantools) می‌کند، یکی حروف عربی را تبدیل به فارسی می‌کند شاید هم دیگری پیدا شود و تاریخ را فارسی کند چه کسی می‌داند؟خودتان از این همه پراکندگی خسته نشده‌اید. شما این افزونه را ساختید برای پروژه خود اما بعید می‌دانم دیگر توسعه یا بروزرسانی در کار باشد مانند پروژه فیلد تاریخ جلالی همین گروه دروپالیون یا افزونه مبدل تاریخ برای دروپال ۶ یا پروژه‌های دیگر جامعه دروپال فارسی به مانند مرده مرگ مغزی میماند که هنوز به دستگاه تشخیص متصل است و هر چند دقیقه یکبار علامتی نمایش می‌دهد که آنهم از خود دستگاه است نه از زندگی. در هر صورت امیدوار هستم این علایم نشانه بازگشت و پیشرفت باشد نه ... اگر به سایت پشتیبانی دروپال فارسی گذر ندارید این پست‌ها را بخوانید شاید هم کمکی به پروژه شما باشد و هم ایده بهتری در این مسیر به شما بدهد. ماژول PersianTools http://www.drupalcms.ir/forum/%D9%85%D8%A7%DA%98%D9%88%D9%84-persiantools
 • نوشته شده توسط @author_name در @date

  پیوند ثابت

  oops خان عزیز

  در صورتی که به اسم ماژول توجه کنی میبینی که هیچ ربطی به کرکترهای فارسی یا عربی نداره و هدفش جایگزین کردن کرکترهاست. همینطور اگه به  road map این ماژول توجه کنی نوشتیم که قراره در آینده این ماژول چه تغییراتی داشته باشه و چه کارهای دیگه ای هم انجام بده. (این دلیلی واسه اینکه چرا در ماژول persian tools گنجانده نشده است)

   ولی در حال حاضر بهتر دیدیم که فعلا این مشکل ی و ک که خیلی هم مشکل ساز شده (واسه دروپال 7)،حل بشه تا بعد به این ماژول فرمی اضافه بشه که هرکس با هر زبانی بتونه کرکتر های جایگزین خودش رو خودش انتخاب و جایگزین کنه.

   

 • نوشته شده توسط @author_name در @date

  پیوند ثابت

  جناب عارفمنش گرامی این دقیقاً همان ایده‌ای است که در پستی که خدمت شما معرفی شد مطرح کردم اما حالا یا توانش نبود یا توجه نشد بماند البته یک بحثی هم در ارتباط با تاریخ شد بر این اساس که کاربران بتوانند با توانایی php 5.3 به بالا توانایی این را داشته باشند که با انتخاب نوع تاریخ خود به هسته php متصل و تاریخ را به نوع سلیقه خود نمایش دهند؛ در صورتی که پست معرفی شده را بخوانید توضیحات کامل است که البته اینکه چقدر امکان این موضوع باشد با شما. البته باید بگویم در این زمینه ادعایی ندارم چرا که اگر توان آن به اندازه کافی بود منظورم احاطه کامل به تمامی موارد است آن وقت خودم مدتها پیش این کار را انجام می‌دادم و دایماً به کاربران خبره متوسل نشده و پیشنهاد نمی‌دادم اما دست ما کوتاه و خرما برنخیل. البته که در صورتی که بتوانید این کار را به درستی،پشتکار و خلاقیت انجام دهید خاطر جمع باشید که این افزونه به یکی از برترین‌های دروپال بدل خواهد شد و چه بسا بعدها وارد هسته اصلی شود چرا که تمامی افراد کاربر دروپال انگلیسی زبان نیستند و یا احتیاج به شخصی سازی دارند. در ضمن همراه این افزونه که آماده می‌سازید فایل ترجمه فارسی را فرا موش نکنید حداقل بگذارید یک تفاوتی با افزونه‌های دیگر داشته باشد و بدانیم فارسی است. همراه با پشتکار؛ موفق و پیروز باشید.

 • نوشته شده توسط @author_name در @date

  پیوند ثابت

  حالا که نام افزونه خودتان را این نام قرار داده‌اید من دو پیشنهاد دیگر هم دارم: ۱- بهتر است هر دو فیلد کاراکتر تبدیل شونده و فیلد جای گزین هر دو فیلد باز باشند چرا که امکان دارد کاربران علاوه بر تبدیل اعداد بخواهد کرکترهای دیگری را تبدیل کنند مثل ما که علاوه بر اعداد ي و ك عربی را هم باید تبدیل کنیم. ۲- درصورتی که بتوان به این افزونه فیلد افزود خیلی حرفه‌ای تر خواهد بود چرا که شاید در دیگر زبان‌ها مانند ما که ي وك عربی را داریم بخواهند نمونه‌های دیگری را اضافه و تبدیل کنند و اگر مقدار این فیلدها ثابت باشد نتوان این کار را انجام داد. نمونه □ □ □ □ □ □ □ □ به هر حال این‌ها پیشنهاد بود و همه چیز به توان، خواست و سلیقه شما که نویسنده این افزونه هستید ارتباط دارد. در ضمن امیدوارم زیاد در انتظار نتیجه تلاش‌های شما نمانیم. بنده هم آمادگی خود را در زمینه یاری رسانی به شما اعلام می‌کنم درحد توانم و اگر شما مایل باشید.
 • نوشته شده توسط @author_name در @date

  پیوند ثابت

  oops عزیز. ممنون از توجه ای که به ماژول داشتید. حتما پیشنهادات شما مورد بررسی قرار خواهد گرفت. اما باید عرض کنم که ما هم در حد توان و وقتی که داریم میتونیم به توسعه ماژول ها بپردازیم. اما دنبال این هستیم که کارهای بیشتری در این زمینه انجام بدیم.
  با تشکر از شما

 • نوشته شده توسط @author_name در @date

  پیوند ثابت

  بسیار عالیست.
  کار شایسته ای انجام دادید که ماژول را به صورت عمومی منتشر کردید.
  سیستم دروپال جای کار زیاد داره.
  امیدوارم شرکت های ایرانی که به صورت حرفه ای دروپال را نصب و توسعه می دهند هم مانند شما به اشتراک محتوا اقدام کنند.

  خدا قوت

 • نوشته شده توسط @author_name در @date

  پیوند ثابت

  سلام دوست عزیز
  ممنون از زحمت هاتون
  ممنون میشم اگه به من کمک کنید و معادل فارسی کلمه ماژول را بگید .

 • نوشته شده توسط @author_name در @date

  In reply to by nj (تایید نشده)

  پیوند ثابت

  @#12 جالبه که در دروپال این کلمه کلی سر و صدا کرده. واقعیت اینه که ماژول در معنای it یعنی چیزی که به قابلیت های یک نرم افزار یا سخت افزار یک قابلیت جدید رو اضافه میکنه. مثلا شما میتونید یک نرم افزار داشته باشید که یک ماژول مدیریت پروژه داشته باشه و یک ماژول مدیریت ارتباط با مشتریان. پس ماژول ها یک قابلیت جدید در نرم افزار ایجاد میکنند. اما ما در دروپال ماژول رو به این چشم نگاه نمیکنیم ماژول ها در دروپال یک قابلیت ایجاد نمیکنند بلکه به قابلیت های موجود در دروپال کمک میکنند تا یک کار دیگر انجام بده بنابراین به نظر من ماژول در دروپال میتونه معادل کلمه add one یا extension باشه و شاید بهترین کلمه فارسی که بتونه این مورد رو توضیح بده افزونه هست.

  در ضمن در دروپال 8 کلمه extension وارد دروپال شده.

 • نوشته شده توسط @author_name در @date

  پیوند ثابت

  سلام
  ماژول رو كه نصب مي كنم در بروزرهاي جديد بدون اشكال است اما در بروزرهاي نسبتا قديمي مثلا آي اي 8 و ... كلا صفحه را به هم مي ريزد و چون بخش بزرگي از كاربران از اين بروزرها استفاده مي كنند نمي شود ماژول را به كار بست. مشكل از كجاست؟

 • نوشته شده توسط @author_name در @date

  In reply to by توحيد (تایید نشده)

  پیوند ثابت

  قاعدتا نباید این ماژول به المان های صفحه شما ربطی داشته باشه. مطمئن هستید که با حذف این ماژول مشکل حل میشه؟ آیا با ماژول دیگری تداخل نداره؟

 • ببخشيد مزاحمتون شدم. اين قضيه هم مورد نياز منه و هم اينكه به خاطر اينكه تمپليت رو تو آي اي 8 و پايين تر خراب ميكنه نمي تونم ازش استفاده كنم. دقت كه كردم بعد از فعال كردن ماژول، دروپال كد dir=rtl تو هدر رو نمي تونه درست رندر كنه. شما چيزي به ذهنتون مي رسه؟

 • سلام این ماژول با ماژول commerce_file مشکل داره commerce_file برای فروش فایل هست و وقتی یک محصول از این نوع به سبد خرید اضافه میشه ، صفحه سفید میشه. خطایی که میده مربوط به خط ۴۰ فایل ماژول هست

 • نوشته شده توسط @author_name در @date

  پیوند ثابت

  سلام
  خسته نباشید
  ماژول در سرچ خود سایت عمل میکنه
  اما در جستجویی که با search api و ویوز ساختم عمل نمیکنه
  آیا راهکاری برای این موضوع وجود داره؟
  با تشکر

افزودن دیدگاه جدید

محتوای این فیلد خصوصی است و به صورت عمومی نشان داده نخواهد شد.

متن ساده

 • تگ‌های HTML مجاز نیستند.
 • آدرس سایت و ایمیل ها به صورت خودکار به لینک تبدیل میشوند
 • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.