رفتن به محتوای اصلی

و اینک ... Datex 2

بعد از چند وقت تلاش و افزودن امکانات جدید ورژن ۲ ماژول Datex برای دروپال منتشر شد. این ماژول چندین امکان جدید داره که سعی میکنیم در این مطلب به اونها اشاره کنیم. و قبل از اون طبق معمول تشکر ویژه از کوشا عزیز به خاطر تلاش های زیادی که برای این ماژول انجام داد.

شاید مهمترین اتفاقی در این ورژن افتاده اینه که API‌ های این ماژول یک بازنگری کلی انجام شده. API ها ساده تر شده اند و کاملا برای پشتیبانی از تمام تقویم ها بهینه شده است. سبک تر شده و استفاده از اون هم راحت تر شده.

اما این تمام اتفاق هایی که در این ورژن افتاده نیست. امکانات خاصی به این ماژول اضافه شده است که با هم بررسی میکنیم.

  1. اضافه شدن قابلیت popup به ماژول date: در این حالت شما میتوانید فیلدهای date را که به نوع محتوای خود اضافه میکنید را به صورت popup نمایش دهید. قبلا هم قابلیت نمایش select را نیز به فیلدهای ماژول date اضافه کرده بودیم. پس فقط در حالت text تاریخ شمسی نخواهد بود.
  2. آماده برای افزودن تقویم های دیگر: به دلیل تغییراتی که در api های datex انجام شده اضافه شدن تقویم های دیگر مثل قمری یا تایلندی به سادگی انجام خواهد شد. کافیست از API‌های datex استفاده شود و با چند خط کوتاه این تقویم اضافه شود. در ضمن به دلیل استفاده از این کتابخانه Jquery تقریبا برای تمام زبان ها و تقویم ها popup نوشته شده است.
  3. اضافه شدن schema: به دلیل اینکه datex سعی میکند یک ماژول جهانی باشد بنابراین تصمیم گرفتیم رابط کاربری برای استفاده بهتر این ماژول ایجاد کنیم. schema ای