وبلاگ

انتخابات و فناوری اطلاعات

انتخابات و فناوری اطلاعات

هر کدام از ما که در حوزه فناوری اطلاعات مشغول به فعالیت هستیم قطعا در نگاهمان به کاندیداها به موضوع فناوری اطلاعات توجه ویژه ای داریم. حتما همه ما تا الان سایت های کاندیداها را بررسی کردیم و سعی کردیم از صحبت های آنها متوجه شویم که در حوزه فناوری اطلاعات چه برنامه هایی دارند. تصمیم گرفتم برنامه های کاندیداها را بررسی کنم و بفهمم که هر کدام از کاندیداها برای فناوری اطلاعات چه برنامه ای در دولتشان دارند. نتیجه تلاش هایم را با شما به اشتراک میگذارم.

در ادامه سعی میکنم از 2 جنبه فعالیت های کاندیداها را بررسی کنم

1- سادگی دسترسی به برنامه ها

کارگاه طراحی اولویت API با دروپال

کارگاه طراحی اولویت API با دروپال

امروزه در استارتاپها و نیز اپلیکیشن های مطرح دنیا از رویکرد Api-First استفاده میشود. یعنی قبل از طراحی یک نرم‌افزار ابتدا وب سرویس ها و API های آن نرم‌افزار طراحی می‌شود و پس از آن اپلیکیشن های تحت وب، اپ اندروید، Ios و دیگر اپلیکیشن ها، مبتنی بر آن API طراحی میشود. از شما دعوت می‌کنیم که در مجموعه کارگاه های Headless Drupal و تولید اپلیکیشن ها شرکت کنید تا با این رویکرد آشنا شوید.

دروپال کلاب در حال برگزاری دومین کارگاه خودش قرار داره. اگر به بحث بالا علاقه مند شدید میتونید با مراجعه به سایت دروپال کلاب در این دوره ثبت نام کنید.

 

AMP یا Accelerated Mobile Pages چیست؟

AMP چیست و چطور کار میکند

از زمان انتشار Google Accelerated Mobile Pages - AMP در آبان 94 در حال رصد این تکنولوژی هستیم تا بدانیم AMP‌ چیست؟ چطور کار میکنه؟ چرا به وجود آمده و چه زمانی باید از AMP‌ استفاده کنیم؟ در این مقاله سعی میکنیم به تعدادی از سوالات شما در این زمینه پاسخ بدیم. بنابراین ما رو تا پایان این مقاله همراهی کنید.

یک تجربه دروپال به صورت مولتی سایت

دروپال مولتی سایت

یکی از قابلیت های دروپال اتصال حساب کاربری بین چند دیتابیس (بانک اطلاعاتی) است. در این مقاله سعی داریم در این خصوص صحبت کنیم و ببینیم چه روش هایی برای اینکار در دروپال وجود دارد. بنابراین تا پایان این مقاله ما را همراهی کنید.

قبل از اینکه به موضوع اصلی بحث بپردازیم جا دارد  یک تجربه ای تلخ و شیرین از گذشته را بیان کنم.

10+1 دلیل که باید از دروپال استفاده کنیم

چرا دروپال

امروزه تعداد سیستم‌ها و فریم ورک‌‌ها برای ایجاد یک وب سایت یا یک نرم افزار تحت وب بسیار زیاد است. به طوری که هر کدام از این سیستم ها و فریم ورک ها در زمینه های متعددی استفاده میشوند. اما در این مقاله تصمیم داریم بررسی کنیم که چرا دروپال یک سیستم بسیار مناسب برای انجام بازه وسیعی از نیازهاست. با این مقاله همراه باشید تا دلایل این موضوع را با هم بررسی کنیم.

آخرین ارسال ها

محتواهای محبوب

درباره ما

Author
اینجا دروپال یعنی همه چیز. در مورد دروپال صحبت میکنیم. ماژول هامون رو به اشتراک میزاریم در مورد قالب دروپال ، فروشگاه دروپال، دروپال فارسی و تاریخ شمسی دروپال صحبت میکنیم و هرچیزی که در مورد طراحی سایت با دروپال میدونیم به هم انتقال میدیم. دروپالیون یک سایت شخصی نیست. ما دست همه کسانی که برای پیشرفت دروپال تلاش میکنند رو میفشاریم و با آغوش باز اونها رو در این سایت میپذیریم.

تماس با ما

با ما تماس بگیرید.

logo-samandehi